Кристалографічні дослідження сечі у новонароджених з ішемічною нефропатією.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2012.2.14-18Ключові слова:
асфіксія, ішемічна нефропатія, сеча, фація, кристалАнотація
Дослідження направлене на виявлення структурних маркерів ішемічної нефропатії за даними вивчення фацій (висушених крапель) сечі у новонароджених дітей. Обстежено 2 групи доношених новонароджених з гестаційним віком 38-41 тижні та ознаками ішемічної нефропатії: група 1 – 75 дітей, які перенесли тяжку асфіксію, група 2 – 75 дітей з помірною асфіксією. Групу порівняння склали 20 малюків, що не мали асфіксії при народженні. Виявлення морфологічних змін виконувалося у висушеній краплі шляхом мікроскопічного дослідження при 40-кратному збільшенні на 1-2 та 7-8 добу життя. Внаслідок асфіксії відбувається порушення фільтраційної функції нирок та процесів реабсорбції і секреції канальцевим епітелієм, що призводять до потрапляння в сечу надлишку органічних компонентів та мінеральних солей, кристалізація яких у разі висушування формує певний малюнок фації. За морфологією фації сечі вже на 1-2 добу життя можна оцінити функціональний стан нирок у новонароджених, що зазнавали впливу асфіксії. Кількість включень в фації, їх загальна площа та розподіл залежать від важкості перенесеної асфіксії. Структурні зміни в сечі у малюків з ішемічною нефропатією зберігаються до кінця раннього неонатального періоду.Посилання
Заблоцкая Т. Ю. Основные паттерны фаций биологических жидкостей и методы их распознавания / Т. Ю. Заблоцкая // Наука, освіта і практика. – 2011. – № 1. – С. 360-361.
Зайцев В. М. Прикладная медицинская статистика / В. М. Зайцев, В. Г. Лифляндский, В. И. Маринкин. – Спб. : Фолиант, 2003. – 432 с.
Кристаллографические исследования мочи у детей с заболеваниями почек / Кононенко Е. В., Хрущева Н. А., Гурьева Т. П. [и др.] // Вестник Уральской медицинской академической науки. – 2008. – № 2. – С. 158-160.
Максимов С. А. Метод определения показателей структур фации сыворотки крови: обоснование использования в биомедицинских исследованиях / С. А. Максимов // Медицина в Кузбассе. – 2007. – № 3. – С. 41-44.
Мартусевич А. К. Кристаллография биологической жидкости как метод оценки ее физико-химических свойств / А. К. Мартусевич, Н. Ф. Камакин // Бюллетень экспериментальной биологии и медицины. – 2007. – Т. 143, № 3. – С. 358-360.
Сахарова Н. В. Прогнозирование ишемической нефропатии и ее тяжелого течения у доношенных новорожденных, антенатальная профилактика : автореф. дис. канд. мед. наук : спец. 14.00.09 / Н. В. Сахарова. – Иваново, 2009. – 22 с.
Шатохина И. С. Особенности морфологической картины мочи у больных хроническим пиелонефритом разных возрастных групп : автореф. дис. канд. мед. наук : спец. 14.00.53 / И. С. Шатохина. – Москва, 2009. – 24 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.