Сіалоглікани похідних шкіри потомства щурів на 10-й день постнатального розвитку на тлі експериментального гіпотирозу материнського організму, індукованого мерказолілом.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2012.4.83-89Ключові слова:
гіпотироз, шкіра, волосся, сальні залози, лектин SNA, лектин WGAАнотація
З використанням сіалоспецифічних лектинів WGA та SNA дослідити роль сіалогліканів в процесі диференціації структурних компонентів похідних шкіри на 10-й день постнатального розвитку у потомства контрольних та гіпотирозних самок. Експериментальний гіпотироз викликали введенням з їжею мерказолілу з розрахунку 5 мг/кг маси тіла. Кусочки шкіри з ділянки спини у потомства контрольних та дослідних самок фіксували у 4% нейтральному формаліні та заливали у парафін. Оглядові препарати товщиною 5-7 мкм фарбували гематоксиліном та еозином. Для ідентифікації вуглеводних детермінант були використані кон'югати лектинів з пероксидазою хрону. Візуалізацію рецепторів лектинів здійснювали у системі 3΄3-диамінобензидину-Н2О2 Показано, що зниження інтенсивності метаболічних процесів на тлі гіпофункції щитоподібної залози материнського організму, супроводжується сповільненням морфогенезу та незначним зниженням експресії сіалогліканів, що відіграють роль сигнальних молекул і впливають на процеси росту та диференціацію структурних компонентів похідних шкіри.Посилання
Антонюк В. О. Лектини та їх сировинні джерела / В. О. Антонюк. – Львів : Кварт, 2005. – 554 с.
Бернік Н. В. Морфологія людини і лектиногістохімія / Н. В. Бернік, І. Ю. Оліярник, Л. П. Лаврів // Клінічна та експериментальна патологія. - 2010. – Т. 9, № 3. – С. 138-143.
Волошин Н. А. Роль лектинов в диагностике и лечении злокачественных новообразований / Н. А. Волошин, С. Н. Пащенко // Запорожский медицинский журнал. – 2004. – № 3. – С. 93-96.
Луцик А. Д. Лектины в гистохимии / А. Д. Луцик, Е. С.Детюк, М. Д. Луцик : [под ред. Е. Н. Панасюка]. – Львов : Вища школа, 1989. – 144 с.
Луцик О. Д. Гетерогенність деяких клітинних популяцій щура, виявлена методами лектиногістохімії / О. Д. Луцик, П. В. Бенкстон // Acta Med. Leopol. – 1997. – Т. 3, № 1-2. – С. 70-79.
Луцик С. О. Експериментальний гіпотироїдизм обумовлює посилене експонування вуглеводних детермінант αLFuc, βDGal та DGalNAc у надниркових залозах щурів / С. О. Луцик, А. М. Ященко // Світ медицини та біології. – 2012. – № 2. – С. 123 – 127.
Прейма Х. І. Роль глікокон’югатів у процесах морфогенезу шкіри потомства на тлі гіпотирозу материнського організму / Х. І. Прейма, А. М. Ященко // Буковинський медичний вісник. – 2009. – № 4. – С.232-236.
Табачнюк Н. В. Лектиногістохімічні дослідження та ембріогенез / Н. В. Табачнюк, І. Ю. Олійник, Л. П. Лаврів // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. – 2010. – Т. 9, № 3. – С. 95-100.
Brooks S. A. Breast cancer research protocols (methods in molecular medicine) / A. B. Susan , A. Harris. – NJ. : Humana Press, 2006. – 517 р.
Forslind B. Skin, hair, and nails / B. Forslind, R. Albano. – CRC Press, 2003. – 469 p.
Ishii M. Lectin histochemistry of glycoconjugates in the hair follicle and hair / M. Ishii, A. Tsukise, W. Meyer // Ann. Anat. - 2001. – Vol. 183, № 5. – P.449-458.
Krinke G. The laboratory rat / Georg Krinke. – London : Academic Press, 2000. – 756 p.
Roth J. Lectins for histochemical demonstration of glycans / J. Roth // Histochem. Cell. Biol. – 2011. – Vol. 136. – P. 117–130.
Sharon N. Lectins : carbohydrate-specific reagents and biological recognition molecules / N. Sharon // J. Biol. Chem. – 2007. – Vol. 282. – P. 2753–2764.
Skin morphology of thyroidectomized rats / M. Tsujio, K. Yoshioka, M. Satoh [et al.] // Vet. Pathol. – 2008. – Vol. 45, № 4. – P. 505–511.
Varki A. Glycan-based interactions involving vertebrate sialic-acid-recognizing proteins / A. Varki // Nature. – 2007. – Vol. 446. – P. 1023–1029.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.