Кількісна морфологічна характеристика внутрішньосудинної активації тромбоцитів у хворих на цукровий діабет 2-го типу з артеріальною гіпертонією при застосуванні лозартану.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2012.4.39-52Ключові слова:
цукровий діабет 2-го типу, артеріальна гіпертонія, внутрішньосудинна активація тромбоцитів, тромбоцитарні агрегати, лозартанАнотація
Проведено кількісну морфологічну оцінку внутішньосудинної активації тромбоцитів та рівня тромбоцитарних агрегатів у хворих на цукровий діабет 2-го типу з артеріальною гіпертонією при корекції артеріального тиску лозартаном з урахуванням ступеня глікемічного контролю та мікроальбумінурії. Показано, що у хворих на цукровий діабет 2-го типу у фазі компенсації з мікроальбумінурією відзначається значний ступінь порушень внутрішньосудинної активації тромбоцитів, що виявляється у достовірному збільшенні відносного вмісту біполярних та активних форм, зменшенні вмісту дискоцитів та збільшенні кількості малих тромбоцитарних агрегатів. Залучення до терапевтичної тактики лозартану дозволяє зменшити ступінь порушень тромбоцитарної ланки гемостазу починаючи з 6-го місяця лікування. У пацієнтів з цукровим діабетом у фазах субкомпенсації та декомпенсації з артеріальною гіпертонією з нормальбумінурією стандартна лікувальна тактика впродовж року супроводжується посиленням внутрішньосудинної активації тромбоцитів і поступовим накопиченням малих, середніх і великих тромбоцитарних агрегатів. Застосування лозартану у даного контингенту хворих обмежує редукцію дискоцитів, нормалізує вміст біполярних форм починаючи з 6-го місяця лікування та суттєво пригнічує агрегатоутворення у порівнянні з початковим рівнем.Посилання
Витковский Ю. А. Патогенетическое значение лимфоцитарно-тромбоцитарной адгезии / Ю. А. Витковский, Б. И. Кузник, А. В. Солпов // Медицинская иммунология. – 2006. - № 5. – С. 745-752.
Влияние эритроцитов и лейкоцитов на чувствительность тромбоцитов к антиагрегантной терапии / Л. И. Бурячковская, И. А. Учитель, А. Б. Сумароков [и соавт.] // Научно-практический журнал Клинико-лабораторный Консилиум. – 2007. – №16. – С. 64.
Участие гликопротеина IIB-IIIA в спонтанной агрегации тромбоцитов / О. В. Сироткина, А. М. Заботина, Е. Б. Тараскина [и соавт.] // Бюлл. эксперим. биол. и мед. – 2007. – Т. 143, № 4. – С. 398-401.
Шитикова А.С., Тарковская Л.Р., Каргин В.Д. Метод определения внутрисосудистой активации и его значение в клинической практике / А.С. Шитикова, Л. Р. Тарковская, В. Д. Каргин // Клин. и лаб. диагн. – 1997. – № 2. – С. 23-35.
Leukocyte-platelet aggregates as a marker of inflammation / L. Bouriachkovskaia, I. Uchitel, N. Dovlatova [et al.] // Platelets. – 2004. – Vol. 16, № 8. – P. 483-484.
Leukocyte-platelet interaction: modulation by lipids different density and inhibition by high dose of catecholmines / N. Dovlatova, L. Bouriachkovskaia, I. Uchitel [et al.] // J. Thrombosis Haemostasis. – 2003. – Vol. 1, Suppl 1. – P. 193-195.
Platelet activation and biochemical markers of inflammation in patients with CHD and depression / L. Buriachkovskaia, E. Poliakova, A. Zorin [ et al.] // Atherosclerosis. – 2006. – Vol. 7, № 3. – P. 283-285.
The relationship between glycaemic control and platelet activity in type 2 diabetes mellitus / R. Demirtunc, D. Duman, M. Basar [et al.] // J. Diabetes Complications. – 2009. Vol. 23, № 2. – P. 89-94.
Weyrich A. Platelets: signaling cells in the immune continuum / A. Weyrich, G. Zimmerman // Trends in Immunology. – 2004. – Vol. 25, № 9. – P. 489-495.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.