Щільність розподілу рецепторів до лектину арахісу в структурах стінки глотки шурів в постнатальному періоді після внутрішньоутробної дії антигена.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2012.4.29-34Ключові слова:
внутрішньоутробне антигенне навантаження, глотка, лектин, залишки β-D-галактози, спліт-вакцина для профілактики грипу інактивованаАнотація
В роботі встановлено, що у тварин, які внутрішньоутробно отримали антиген, щільність рецепторів до лектину арахісу на мембрані та в цитоплазмі епітеліоцитів слизової носової частини глотки на першу добу життя менше порівняно з тваринами інтактної групи. Починаючи з третьої доби життя, інтенсивність відкладення бензидинової мітки в цитоплазмі епітеліоцитів верхньої та нижньої стінки носової частини глотки, а також секреті келихоподібних клітин у експериментальних тварин вище, ніж у інтактних. Вміст вуглеводних залишків β-D-галактози в міжклітинній речовині сполучної тканини підслизової основи глотки вище в експериментальних тварин порівняно з інтактними протягом всіх термінів спостереження. Внутрішньоутробне антигенне навантаження призводить до збільшення кількості PNA+-лімфоцитів в слизовій глотки.Посилання
Антонюк В. О. Лектини та їх сировинні джерела / Антонюк В. О. – Львів : Кварт, 2005. – 554 с.
Бернік Н. В. Морфологія людини і лектингістохімія / Н. В. Бернік, І. Ю. Олійник, Л. П. Лаврів // Клінічна та експериментальна патологія. – 2010. – Т. 9, № 3. – С. 138-143.
Внутриутробная антигенная стимуляция как модель для изучения морфогенеза органов / Н. А. Волошин, Е. А. Григорьева, О. Г. Кущ [и др.] // Морфологические ведомости. – 2006. – №1-2. – С. 57-59.
Волошин Н. А. Лектины животного и растительного происхождения: роль в процессах морфогенеза (обзор литературы и собственных исследований) / Н. А. Волошин, Е. А. Григорьева // Журнал АМН України. – 2005. – Т. 11, № 2. – С. 223-237.
Волошин Н.А. Лимфоцит – фактор морфогенеза / Н. А. Волошин // Запорожский медицинский журнал. – 2005. – Т. 3, № 30. – С. 122.
Кущ О. Г. Методика вивчення популяції γδ-Т-лімфоцитів із використанням панелі лектинів / О. Г. Кущ, М. А. Волошин // Вісник морфології. – 2010. – № 16. – С. 76-81.
Лектин-гистохимическое исследование периферических органов иммунной системы человека в пренатальном периоде онтогенеза / В. К. Сырцов, Е. Г. Алиева, Е. И. Потоцкая [и др.] // Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики. – 2011. – Т. 24, № 1. – С. 42-44.
Луцик А. Д. Лектины в гистохимии / А. Д. Луцик, Е. С. Детюк, М. Д. Луцик. – Львов : Вища школа, 1989. – 144 с.
Матвєйшина Т. М. Особливості розподілу глікозаміногліканів в стінці носової частини глотки щурів в постнатальному періоді в нормі та після внутрішньоутробної дії антигена / Т. М. Матвєйшина, М. А. Волошин // Український науково-медичний молодіжний журнал. – 2012. – № 2. – С. 31-35.
Мислицький В. Ф. Взаємозалежність між кількістю імунокомпетентних клітин та системним імунітетом у дітей із внутрішньоутробною або постнатальною інфекціями / В. Ф. Мислицький, Н. В. Гребенюк // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. – 2009. – Т. 8, № 3. – С. 41-48.
Пат. 49377 Україна, МПК А 61 Р 37/00. Спосіб моделювання внутрішньоплідної дії антигенів / Волошин М.А., Федотченко А.В., Матвєйшина Т.М.; заявник та патентовласник Запорізьк. державн. медичний ун-т. №u200911825; заявл. 19.11.09; опубл. 26.04.10, Бюл. №8.
Пат. 63020 Україна, МПК G 09 B 23/28. Спосіб моделювання внутрішньоутробної дії антигенів / Волошин М.А., Матвєйшина Т.М., Грінівецька Н.В., Бурега Ю.О., Таланова О.С.; заявник та патентовласник Запорізьк. державн. медичний ун-т. №u 2011 02218; заявл. 25.02.2011; опубл. 26.09.2011, Бюл. №18.
Харченко С. В. Особенности распределения рецепторов лектинов в нормальном эмбриогенезе легких и почек крыс / С. В. Харченко, О. А. Дорохова, Е. Ю. Шаповалова // Український медичний альманах. – 2009. – Т. 12, № 3. – С. 185-188.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.