Особливості структурної перебудови тиротропних ендокриноцитів аденогіпофіза після експериментальної імуностимуляції.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2012.4.22-28Ключові слова:
щури, аденогіпофіз, тиротропні ендокриноцити, імунофанАнотація
Метою презентованого дослідження було встановити динаміку змін будови тиротропних ендокриноцитів аденогіпофіза білих лабораторних щурів репродуктивного періоду після введення імунофана в дозі 0,7 мкг/кг маси тіла. Контролем служили тварини, які отримували 0,9% розчин натрію хлориду. Щурів виводили з експерименту на 1, 7, 15, 30, 60 і 90 діб спостереження. Проведене морфологічне і морфометричне дослідження з високою мірою вірогідності показало, що у відповідь на введення імуномодулятора імунофана спостерігається зміна будови, цитологічних і каріометричних параметрів тиротропних ендокриноцитів аденогіпофіза щурів репродуктивного періоду, що свідчить про їх активну реакцію на екзогенну дію. Динаміка зміни площ ядер, ядерно-цитоплазматичного співвідношення, а також процентного співвідношення тиротропних ендокриноцитів з різним діаметром ядер дистальної частини аденогіпофіза свідчить про появу ознак підвищення функціональної активності даних клітин аденогіпофіза: достовірне збільшення показників експериментальних груп відносно контрольних даних встановлене починаючи з 7-ї доби після введення препарату.
Посилання
Гістологічна номенклатура. Міжнародні терміни з цитології та гістології людини / [під ред. Ю. Б. Чайковського, О. Д. Луцика]. – К. : Медицина, 2010. – 283 с.
Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21.02.2006, № 3447.
Каширина Н. К. Морфологический анализ ультраструктуры тиротропоцитов аденогипофиза в обычных условиях окружающей среды и при хронической свинцовой интоксикации / Н. К. Каширина, О. В. Рогозина // Український морфологічний альманах. – 2006. – Т. 4, № 1. – С. 78-81.
Кухар И. Д. Морфологическая реакция аденогипофиза на криодеструкцию кожи белых крыс в отдаленные сроки после воздействия // Вісник морфології. - 1998. - Т. 4, № 2. - С. 198-199.
Лебедев В. В. Имунофан – синтетический пептидный препарат нового поколения / В. В. Лебедев, В. И. Покровский // Вестник РАМН. – 1999. – № 4. – С. 56-61.
Овчаренко В. В. Комп’ютерна програма для морфометричних досліджень «Master of Morphology» / В. В. Овчаренко, В. В. Маврич // Свід. про реєстрацію авт. права на винахід № 9604, дата реєстрації 19.03.2004.
Рогозина О. В. Ультраструктурные изменения тиротропоцитов при интоксикации свинцом / Рогозина О. В., Большаков С. А., Каширина Н. К. // Вісник морфології. – 2010. - № 1. – С. 73-76.
Рожков І. М. Ультраструктурні зміни тиротропів аденогіпофіза за умов тривалої інтоксикації організму нітратами // Вісник проблем біології і медицини. - 2005. - Т. 1. - С. 75-81.
Рожков І. М. Гістофізіологічний стан тиротропоцитів аденогіпофіза в умовах нітратної інтоксикації в різні періоди онтогенезу // Biomed. Biosoc. Anthrop. - 2004. - № 2. - Р. 207-209.
Сепиашвили Р. И. Функциональная система иммунного гомеостаза // Аллергология и иммунология. - 2003. - № 2. - С. 5-14.
Тыртышная Г. В. Взаимосвязь нарушений иммунной и эндокринной систем при аутоиммунной патологии / Тыртышная Г. В., Парахонский А. П. // Современные наукоемкие технологии. – 2007. – № 2. – С. 80-81.
Этические вопросы использования животных в учебной работе и научных исследованиях / [под ред. С. Д. Денисова]. - Белорусско-британский симпоз., 16-18 окт. 1997 г. : тезисы докл. - Минск, 1998. – 140 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.