Розвиток інтраперикардіальних відділів краніальних порожнистих вен щурів у постнатальному онтогенезі.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2014.1.26-29Ключові слова:
краніальні порожнисті вени, постнатальний онтогенезАнотація
З метою виявлення морфофункціональних особливостей вивчений інтраперикардіальний відділ краніальних порожнистих вен у 50 щурів 1-30-денного віку. Встановлено, що гістогенез парних порожнистих вен у щурів у ранньому постнатальному онтогенезі залежить від гемодинамічних функцій і локалізації поруч розташованих органів. Протягом 30 діб після народження щурів спостерігається перевага товщини лівої краніальної порожнистої вени в інтраперікардіальному відділі.Посилання
Lelyuc VG, Lelyuc SE. Ultrazvukovaya angiologiya [Ultrasound angiology]. Moskva: Realnoe vremya; 2003. 323 p. Russian.
Nozdrachov AD, Polyakov EL. Anatomiya krysy [Rats anatomy]. Saint Petersburg: 2001. 464 p. Russian.
Doty JR, Flores JH, Doty DB. Superior vena cava obstruction: bypass using spiral vein graft. Ann Thorac Surg. 1999; 67(4):1111-6.
Patel V, Igwebe T, Mast H, Karetzky MS. Superior vena cava syndrome: current concepts of management. N J Med. 1995;92(4):245-8.
Lyashenko DN. [Anatomy and topography of cava veins in early fetal period of human]. Fundamentalnie issledovaniya. 2011;(5):95-8. Russian.
Bokeriya LA, Bokeriya OL, Averina II, Sanakoev MK. [Rare case of abnormal drainage by additional left side vena cava superior in left auricle in combination with anomalous confluence left liver vein in coronary sinus]. Serdechno-sosudistie zabolevaniya. 2013;14(1):63-8. Russian.
Denisov SD, Saharchuk TB. [Embryogenesis of the orifice part of caval veins]. Vestnik Vitebskogo gosudarstvennogo medicinskogo universiteta. 2005;4(3):20-5. Russian.
Ten SA. [Structural and functional organization of human inferior caval vein valve]. Vestnik Tinbo. 1996;135. Russian.
Chumasov EI, Voronchihin PA, Korjevskiy DE. [Innervation of the transversal striated muscle fiber of heart in pulmonary veins of the rats]. Morfologiya. 2011;140(6):53-5. Russian.
Prihodko GV, Arhipov EA, Eremenko VI, Kondrashov NI. [Peculiarities of vein vascularization in human ontogenesis]. In: [Proceedings of the IX Congress of the anatomists, histologists and embryologists; 1981 May 13-14; Minsk, Belarus]. 1981; p.27. Russian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.