Клітинний склад і ультраструктура періапікальної грануляційної тканини при первинному і вторинному хронічному періодонтиті.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2014.2.14-19Ключові слова:
первинний хронічний періодонтит, вторинний хронічний періодонтит, гістоструктура, ультраструктураАнотація
Метою даної роботи було вивчення клітинного складу і ультраструктурних особливостей грануляційної тканини, що формується в ході первинного та вторинного верхівкового періодонтиту. Морфологічний аналіз показав, що при первинному періодонтиті грануляційна тканина містить помірну кількість лейкоцитів різних типів, а також поодинокі макрофаги і плазмоцити з обмеженою функціональною активністю. При вторинному періодонтиті тканина гранульоми містить численні мононуклеарні макрофаги, плазмоцити і гігантські багатоядерні клітини з підвищеною активністю, що відповідає морфологічній картині формування імунної гранульоми.
Посилання
Walton RE. Routine histopathologic examination of endodontic periradicular surgical specimens – is it warranted. Oral Surg Endod. 1998;86(5):505.
Haapasalo H, Siren E, Waltimo T, Orstavik D, Haapasalo M. Inactivation of local root canal medicaments by dentine: an in vitro study. Int End J. 2000;2(33):126.
Nair PNR. Pathogenesis of apical periodontitis and the causes of endodontic failures. Crit Rev Oral Biol Med. 2004;15:348-81.
Rabuhina HA, Grigor'yan AC, Grigor'yants LA, Badaljan VA [Comparison of radiographic, clinical and morphological parameters with radicular destructive lesions]. Clinical Dentistry. 1999;3:24-7. Russian.
Tanomaru-Filho M, Poliseli-Neto A, Leonardo MR, Silva LAB, Tanomaru JMG, Ito IY. Methods of experimental induction of periapical inflammation. Microbiological and radiographic evaluation. Int Endod J. 2005;38:477-82.
Kabak SL, Kabak YuS, Anishchenko SL, Kolb YeL. [Cellular composition of periapical granuloma]. Vestsі NAS Belarusi. Ser med navuk. 2009;1:44-50. Russian.
Sarkisov DS, Perov YL. Mikroskopicheskaya tekhnika. Rukovodstvo dlya vrachey i laborantov [Microscopic technique. A guide for doctors and laboratory technicians]. Мoskow: Medcine; 1996. 544 p. Russian.
Weekly B. Elektronnaya mikroskopiya dlya nachinayushchikh [Electron microscopy for beginners]. Мoskow: Mir; 1975. 324 p. Russian.
Hernandez-Pando R, Bornstein QL, Aguilar Leon D, Orozco EH, Madrigal VK, Martinez CE. Inflammatory cytokine production by immunological and foreign body multinucleated giant cells. Immunology. 2000;100(3):352-8.
Anderson JM. Multinucleated giant cells. Curr Opin Hematol. 2000;7:40-7.
Zhu XW, Friedland JS. Multinucleate giant cells and the control of chemokine secretion in response to Mycobacterium tuberculosis. Clin Immunol. 2006;120:10-20.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.