Вивчення морфологічних змін поверхні емалі постійних зубів in vitro під впливом засобів екзогенної профілактики карієсу з вмістом різних сполук кальцію
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2015.1.65-70Ключові слова:
емаль, постійні зуби, мінералізація, казеїнфосфопептид–аморфний фосфат кальцію, кальцію гліцерофосфат, магнію хлорид, профілактика карієсуАнотація
Методом скануючої електронної мікроскопії вивчено in vitro морфологічні зміни поверхневого шару 35 зразків емалі постійних зубів, які щойно прорізалися, під впливом ремінералізуючого гелю, який містить кальцію гліцерофосфат, магнію хлорид і ксиліт та водорозчинного крему, який містить казеїнфосфопептид–аморфний фосфат кальцію. Встановлено, що емаль зубів, які щойно прорізалися, має візуальні ознаки недостатньої мінералізації та, відповідно, має недостатній рівень карієсрезистентності; протягом експерименту під впливом досліджуваних засобів екзогенної профілактики на поверхні емалі спостерігаються морфологічні зміни, які свідчать про збільшення ступеня мінералізації.
Посилання
Simmer JP, Fincham AG. Molecular mechanisms of dental enamel formation. Crit Rev Oral Biol Med. 1995;6(2):84-108. PMID: 7548623.
Cole AS, Eastoe JE. Biochemistry and oral biology. 2nd ed. Boston: J Wright; 1988. 568 р.
Borovskiy EV, Leontiev VK. Biology of the oral cavity. Nizhny Novgorod: Nizhny Novgorod State Medical Academy; 2001. 304 p. Russian.
Khomenko LO. [Dental health of children in Ukraine, reality, perspective]. Naukovyi visnyk Natsionalnoho medychnoho universytetu imeni O.O.Bogomoltsya. 2007;(3): 11-4. Ukrainian.
Khomenko LO, Bidenko NV, Ostapko OI, Golubeva IM, Sorochenko GV, Trachuk YuM. [Control of dental caries: the evolution of the concept]. Stomatologiya: ot nauki k praktike. 2013( )1:53-65. Ukrainian.
Sadovskiy VV. [Clinical technologies of blocking the caries]. Мoscow: Medicinskaya kniga; 2005. 72 p. Russian.
Gjorgievska E, Nicholson JW. A preliminary study of enamel remineralization by dentifrices based on Recaldent™ (CPP-ACP) and Novamin® (calcium-sodium-phosphosilicate). Acta Odontol Latinoam. 2010;23(3):234-9. PMID: 21638965.
Sarap LR, Podzorova EA, Matelo SK, Kupez TV. [Using the "R.O.C.S. Medical minerals" in dental practice]. Sovremennaya stomatologiya. 2007;(1):35-7. Russian.
Fedorov YuA, Drojjina VA, Matelo SK, Tumanova SA. [Possibility of clinical using of modern remineralizing compounds in adults]. Klinicheskaya stomatologiya. 2008;(3):32-4. Russian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.