Матеріал EasyGraft: кісткова регенерація в експерименті та клінічна ефективність остеопластики у хворих на генералізований пародонтит
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2015.1.20-28Ключові слова:
генералізований пародонтит, кістковий дефект, кісткова регенерація, EasyGraft, клінічна ефективністьАнотація
У роботі проведено аналіз і кількісну морфологічну оцінку регенераторних процесів у кістковій тканині в моделі кісткового дефекту при імплантації матеріалу EasyGraft. Досліджено динаміку клініко-інструментальних параметрів і проведено остеопластичне лікування пацієнтів з діагностованим генералізованим пародонтитом І-ІІІ ступенів віком від 18 до 74 років. Показано, що використання кістковопластичного матеріалу EasyGraft для пластики кісткових дефектів оптимізує процеси репаративної регенерації кістки за рахунок повноцінної біорезорбції, активного зростання остеоінтеграції та ущільнення кісткових трабекул у реактивній зоні з наступним утворенням повноцінної кісткової тканини. Найбільш значна клінічна ефективність остеопластики з використанням матеріалу EasyGraft виявляється у хворих зрілого і похилого віку незалежно від статі пацієнтів.
Посилання
Mazur IP. [Structural and functional condition of the periodontal tissues in populace of different ages and gender. Sovremennaya stomatologia. 2005;4:48-51. Ukrainian.
Gerelyuk VI. [The ultrastructure of endothelial cells of ash capillaries and content of lipoproteins in gingival fluid of people with chronic generalized periodontitis]. Ukr Med Alm. 2000;3(1):36-9. Ukrainian.
Materinsky VV, Gerelyuk VI. [The threshold electrical excitability dental pulp of different groups in norm and generalized periodontitis]. Galytskiy likarskiy visnyk. 2005;12(30):64-6. Ukrainian.
Danilevskiy NF. Terapevticheskaya stomatologiya [Therapeutic stomatology]. Kiev: Meditsina. 2011. 332 p. Russian.
Grudyanov AI. Zabolevaniya parodonta [Periodontal diseases]. Moskow: Meditsinskoye informatsionnoe agentstvo; 2009. 336 p. Russian.
Luzin VI, Ivchenko DV, Pankratiev AA. [Methods of modeling the bone defect in laboratory animals]. Ukr Med Alm. 2005;8(2):162. Russian.
European convention for the protection of vertebrate animals used for experimental and other scientific purpose: Council of Europe 18.03.1986. Strasbourg; 1986. 52 p.
Avtandilov GG. Meditsinskaya morfometriya [Medical morphometry]. Moskow: Meditsina; 1990. 384 p. Russian.
Volf GF, Rateyzchak EM. Parodontologiya [Periodontics]. Moskow: MEDpressinform; 2008. 548 p. Russian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.