Визначення антропометричних показників кістково-мозкового каналу проксимального відділу стегнової кістки.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2015.2.49-53Ключові слова:
проксимальний метаепіфіз, кульшова кістка, ендопротезуванняАнотація
У роботі представлені дані рентген-антропометричних досліджень рентгенограм 263 здорових кульшових суглобів. Проведено статистичний аналіз, і побудовані гістограми. Встановлено, що середні розміри поперекового перетину кістковомозкового каналу стегнової кістки в діафізі у чоловіків більш ніж у жінок, на правій кінцівкі більш ні ж на лівій, в старечому віці більш ні ж у похилому та середньому віці. Різниця у всіх випадках складала біля 10%. Це розходження є достовірним на правій та лівій кінцівках, а також в старечому віці та недостовірним для статі. Встановлено великий розкид розмірів кістковомозкового каналу, що свідчить про необхідність встановлення ряду розмирів поперекового перетину призматичної частини ніжки ендопротезу. Для ніжки безцементних ендопротезів кульшового суглоба доцільно встановити 5 типорозмірів, котрі відповідають наступним розмірам перетину кістково-мозкового каналу стегнової кістки: X=12, 14, 16, 18,20 мм.
Посилання
Korzh AA. [Orthopedics in Ukraine on the turn of the centuries]. Orthopaedics, traumatology and prosthetics. 2000;1:5-9. Russian.
Loskutov AE, Olejnik AE, Golovaha ML, Sinegubov DA. [Algorithm of indications and con-traindications output for the total hip replacement] // Vіsnyk ortopedіi, travmatologіi ta protezuvannya. 2004;3:8-12. Russian.
Olejnik AE. [Historic aspects of the total hip replacement]. Orthopaedics, traumatology and prosthetics. 2006;3:129-35. Russian.
Loskutov AE. [Development of the modular hip replacement with ORTEN systems]. Orthopaedics, traumatology and prosthetics. 1997;1:5-8. Russian.
Loskutov AE, Olejnik AE. [Total hip replacement: achievements and perspectives]. Dіagnostyka ta lіkuvannya. 2006;1-2:136-40. Russian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.