Роль епітеліально-мезенхімального переходу в патогенезі загоєння шкірних ран.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2015.2.7-10Ключові слова:
шкіра, загоєння ран, механізми, епітеліально-мезенхімальний перехідАнотація
У статті висвітлена роль епітеліально-мезенхімального переходу, як фундаментального процесу гістогенезу і регенерації тканин, у механізмах патогенезу раневого процесу. Дана порівняльна характеристика часткового епітеліально-мезенхимального переходу при загоєнні поверхні рани і завершеного епітеліально-мезенхимального переходу. Описані такі різновиди епітеліально-мезенхимального переходу як ендотеліально-мезенхімальний перехід і зворотній мезенхімально-епітеліальний перехід та їх роль в раневому процесі.
Посилання
Lamouille S, Xu J, Derynck R. Molecular mechanisms of epithelial–mesenchymal transition. Nature Reviews Molecular Cell Biology. 2014;15:178-96.
Huang RY, Guilford P, Thiery JP. Early events in cell adhesion and polarity during epithelial-mesenchymal transition. J. Cell Sci. 2012;125:4417-22.
Nakaya Y, Sheng G. EMT in developmental morphogenesis. Cancer Lett. 2013;341(1):9-15.
Jeon HM, Lee SY, Ju MK, Park HG, Kang HS. Early growth response 1 induces epithelial-to-mesenchymal transition via Snail. Journal of Life Science. 2013;23:970-7.
Zhadinsky NV, Zhadinsky AN [Sanogenetic and pathological aspects of wound healing process (review)]. Ukrainian Journal of Surgery. 2010;2:158-62. Russian.
Wrighton KH. Wound healing: ESCRTs help repair membranes. Nature Reviews Molecular Cell Biology. 2014;15:151.
Guarino M, Tosoni A, Nebuloni M. Direct contribution epithelium to organ fibrosis: epithelial-mesenchymal transition. Hum. Pathol. 2009;10:1365-76.
Savagner P. The epithelial-mesenchymal transition (EMT) phenomenon. Ann Oncol. 2010;21:89-92.
Zhang J, Tian XJ, Zhang H, Teng Y, Li R, Bai F, Elankumaran S, Xing J. TGF-beta-induced epithelial-to-mesenchymal transition proceeds through stepwise activation of multiple feedback loop. Sci. Signal. 2014;7(345):91-5.
Cannito S, Novo E, Valfrè di Bonzo L, Busletta C, Colombatto S, Parola M. Epithelial–mesenchymal transition: from molecular mechanisms, redox regulation to implications in human health and disease. Antioxidants & Redox Signaling. 2010;12(12):1383-430.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.