Методика проведення практичних занять з гістології по темі "серцево-судинна система".
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2016.2.106-108Ключові слова:
гістологія, методика занять, серцево-судинна система, ендотелій, функція ендотелію, ендотеліальні апоптичні мікрочастинкиАнотація
У статті міститься інформація про найвідоміші метаболіти, такі як оксид азоту, ендотелін, тромбоксан, фактор фон Віллебранда, а також ендотеліальні апоптичні мікрочастинки (ЕАМ), які за сучасними уявленнями можуть стати універсальним маркером при ендотеліальній дисфункції. Ендотеліальна дисфункція є частиною патогенезу практично всіх кардіоваскулярних захворювань, а вироблення ЕАМ пов'язано з активацією, пошкодженням або апоптозом ендотеліоцитів. Даний факт може служити підставою для використання цього маркера в якості діагностичного критерію оцінки ризику несприятливого прогнозу і розвитку незворотних наслідків у осіб з потенційною кардіоваскулярної патологією. В рамках практичних занять і семінарів з гістології при обговоренні розділів, що стосуються серцево-судинної системи, необхідно приділяти належну увагу питанням функції біологічно активних речовин, що виробляються ендотелієм.
Посилання
Kasatkina SG, Kasatkin SN. [The meaning of endothelium dysfunction in patients with diabetes mellitus of the second type]. Fundamental research. 2011;(7):248 – 252.Russian
Korzh A.N. [Modern ideas about the structure, functions and biological role of vascular endothelium]. International medical journal. 2003; (1):130 – 134.Russian.
Berezin АЕ, Kruzliak P. [ Circulating endothelial apoptotic microparticles as novel marker of the cardiovascular risk]. Ukrainsky medichniy chasopys. 2014; 5(103):83 – 87. Russian.
Lutsik OD, Ivanova AY, Kabak KS, Chaykovsky YuB, authors; BosetskyOL, editor: Histologiya ludyny [Human histology]. Kyiv: Kniga plyus; 2003. 593p. Ukranian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.