Вплив попереднього введення кріоекстрактів плаценти на ультраструктуру клубочкової зони наднирників щурів з гострою нирковою недостатністю.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2018.2.40-45Ключові слова:
гостра ниркова недостатність, наднирники, кріоекстракт плаценти, ультраструктураАнотація
Однією з найбільш актуальних медичних проблем залишається лікування ниркової недостатності, провідним напрямом якого є розробка нових доступних методів відновної корекції функції нирок. Дані літератури свідчать про успішну апробацію при корекції ниркової патології препаратів плаценти та інших біологічних об'єктів, які активізують регенерацію клітин і відновлюють порушений клітинний і тканинний гомеостаз. Визначення ультраструктурних змін адренокортикоцитів клубочкової зони наднирників та рівня насиченості клітин ліпідами дозволить судити про ступінь секреції гормонів. Метою роботи було дослідження ультраструктури клітин клубочкової зони кори наднирників щурів з гострою нирковою недостатністю при введенні кріоекстрактів плаценти алогенного та ксеногенного походження до початку моделювання ниркової патології. Об’єктом дослідження були 65 білих беспородних щурів. Тваринам вводили кріоекстракти плацентарної тканини різного походження. Для моделювання гострої ниркової недостатності внутрішньом'язово вводили 50% водний розчин гліцеролу в дозі 10 мл на1 кгмаси тіла. Ультраструктурне дослідження проводили за допомогою трансмісійної електронної мікроскопії. Протягом 3 тижнів розвитку гліцеролової моделі гострої ниркової недостатності незалежно від попереднього введення кріоекстрактів плаценти щура або людини в ультраструктурі адренокортикоцитів клубочкової зони спостерігалися ознаки посилення стероїдогенезу, які виявлялися в гіпертрофії ендоплазматичного ретикулума та мітохондрій, набряканні мітохондрій, утворенні мієліноподібних структур і мітохондріальних вакуолей, а також тісних комплексів мітохондрій, ендоплазматичного ретикулума та ліпосом.
Посилання
Yurchenko TN, Kondakov II, Strona VI. Renal effects following introduction of cryo-preserved placental extract on the background of experimental renal failure. Probl Cryobiol Cryomed. 2014;24(1):75-8.
Yurchenko TN, Govorukha TP, Marchenko LN, Kondakov II, Repin NV. [Ultrastructure and functional peculiarities of rat kidney during modelling of toxic acute nephratonia]. Experim I Klin Medytsyna. 2012;56(3):49–53. Ukrainian.
Goltsev AN, Yurchenko TN, editors: Pla-centa: cryokonservirovanie, klinicheskoe primenenie [Placenta: cryopreservation, clinical application]. Kharkiv: FOP Brovin A.V.; 2013. 318 p. Russian.
Schiffrin EL. Effects of aldosterone on the vasculature. Hypertension. 2006;47:312-8.
Arima S, Kohagura K, Xu HL, Sugawara A, Abe T, Satoh F, Takeuchi K, Ito S. Nongenomic vascular action of aldosterone in the glomerular microcirculation. J Am Soc Nephrol. 2003;14:2255–63.
Gros R, Ding Q, Armstrong S, O'Neil C, Pickering JG, Feldman RD. Rapid effects of al-dosterone on clonal human vascular smooth muscle cells. Am J Physiol Cell Physiol. 2007;292:788–94.
Gordienko V.M., Kozyrytsky V.G.: Ultrastruktura gelez endokrinnoi sistemi [Ultrastruc-ture of endocrine system glands]. Kiev: Zdorovie; 1978. 288 p. Russian.
Rhodin J. The ultrastructure of the adrenal of the rat udder normal and and experimental conditions. J Ultrastruct Res. 1971;34:23–71.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.